JM Detail – okna, dveře

Se sloupy telegrafního vedení výrobce JM Detail jsme se  již v našem spolku setkali. Tentokrát jsem jen na zkoušku objednal k zásilce sloupů něco doplňků budov. Do oka mi padly okna 80×140 a dveře plné nízké, snad se přátelé na mě  nebudete zlobit za zvolenou modelovou velikost HO (1:87).

Velikost HO zatím není tomuto webu příliš blízká. Tento artikl jsem se však rozhodl trošku přiblížit díky vědomí o záměru několika členů spolku postavit si vlastní modely drážních budov pro své staniční  TT moduly. Předpokládám také pouze rozměrové odlišnosti mezi artiklem ve velikosti TT a HO.

Dveře

Nejprve tedy dveře katalogového čísla DO-HO-004.  Tři laserované kartonové destičky různé tloušťky a barvy  jsou baleny v sáčku . Samotné dveře z hnědého kartonu se skládají ze tří plošných vrstev. Zbylé díly tvoří špaletu, římsu vystupující z fasády a ze dvou nejmenších dílů je třeba slepit schod.

obsah sáčku dveří

Všechny díly kromě samotných dveří jsem nabarvil vodou ředitelnou modelářskou barvou. Klika je z drátku průměru 0,3mm nabarvena stříbrnou barvou.

po sestavení a nabarvení

rubová strana


Okna

Stejně tak okna jsou baleny v shodném sáčku, jedná se  o zboží WI-HO-005. V tomto případě balení obsahuje špalety, vnější římsy, venkovní parapety, vnější (hnědý), vnitřní (bílý) rám a průhlednou folii.

obsah balení

sestavené a nabarvené komplety

rubová strana


Téměř vše je lepeno ředěným Duvilaxem LS-50. Pouze průhledná folie je k vnějšímu rámu okna na několika místech lepena malilinkou kapičkou vteřinového lepidla. U oken je vhodné celou sestavu kromě vnějšího okenního rámu zkompletovat a celek barevně upravit, po zaschutí barvy stačí vnější rám usadit a zajistit pomocí naředěného lepidla. Po první zkušenosti k barvení doporučím stříkací pistoli (karton dost cucá barvu a objemově nabývá).

Práce je jednoduchá, výsledek dokáže svou dokonalostí velice překvapit.

Stačí si jen přát aby tyto drobnosti v sortimentu výrobce nezůstaly  osamoceny a brzy se přidaly další kousky.