TT víkend Žilina 2016

Žilina 201624. – 28. 8. 2016

Pro vlastní klubovou činnost se nestává tak často, aby se naši členové aktivně účastnili na provozních setkáních mimo vlastní klub, nicméně pozvánku na setkání konané k desátému výročí založení modelového klubu jsme tentokrát využili. Zavedla nás na Slovensko.

Za klub jsme vyráželi v tradiční sestavě Tomáš, Jirka a David, letos doplněné o ratolesti Anetu a Silvii. Ve středu ráno jsme se posbírali a vyrazili obytným autem do Žiliny. Vezli jsme si s sebou stanici Kobylí, zastávku Dambořice a desítku traťových modulů.

Žilina 2016

Na místě jsme hned vybalili svoje moduly, postavili je a pomáhali ostatním s nanášením a sestavováním. Večer bylo vše na svém místě.

Žilina 2016

Ve čtvrtek jsme dorovnávali trať a oživovali elektroniku. V pátek ráno jsme delší dobu sestavovali potřebné vlaky a nákladové listy. Vše se podařilo a my jsme začali jezdit dle grafikonu. To nám vydrželo až do neděle.

Žilina 2016

V neděli jsme jezdili jen do oběda. Pak jsme si posbírali vlaky a rozebrali kolejiště. Rozloučili jsme se s kolegy a odjeli domů. Kolem dvacáté třetí hodiny jsme se rozcházeli v Brně.

Žilina 2016


Setkání se aktivně účastnily kluby:

  • Klub modulovej železnice Hôrky – pořadatel (web)
  • Modul klub Košice (web)
  • Moduly Brno (jste zde)
  • Klub modelářů železnic Brno (web)
  • …a bez modulů na víkend i kluci z Polska – Śląska Grupa TT (web)

Prezentaci svých výrobků a workshop měla před sálem firma Igra model.

Žilina 2016


Grafikon byl velmi hustý, obsluhy vlaků i stanic, zejména té odbočné, se nenudily. Layout představoval slovenskou, místy dvoukolejnou, hlavní trať řízenou dle D2 s odbočkou na české moduly řízenou dle D3 z koncové stanice.

Vagóny převážely požadované náklady v režimu tří návštěv manipulačního vlaku ve stanici – poprvé se vůz přiveze, podruhé vykládá a třetí vlak ho odváží. Nákladové listy byly připraveny společnými silami při začátku grafikonu a postupně se doplňovaly a obměňovaly.

V pátek a sobotu přišli návštěvníci, ponejvíce děti. Chovali se slušně, na moduly díky ohrazení moc nesahali.

Novinkou pro nás byl provoz dle D3 a několik elektronických obvodů, které vyzkoušíme a představíme v některém z dalších článků.


Pořadatelé se o nás postarali v každém směru. Děkujeme za pozvání a těšíme se na shledanou na nějaké další akci.

Žilina 2016


Video

Fotografie


Pozvánka

Žilina 2016 - leták

 

Napsat komentář