První provozní setkání Žebětín 2011

19. 6. 2011
To je datum prvního provozního setkání našeho modulovkářského klubu, které se uskutečnilo v křesťanském domě v Žebětíně. Místo zajistil kolega modelář Rtep, kterému za to patří velký dík. Možná bylo první setkání trochu uspěchané, neboť ještě nebylo k dispozici tolik modulů. Ale nakonec všichni uznali, že to svoje opodstatnění mělo.

Nejhůře byl na tom Mirek, neboť zjistil, že geometrie jeho kolejiva neodpovídá jeho přísným kritériím. Šlo hlavně o přechodové úseky kde se muselo trochu ladit na místě, ale nakonec to nebylo tak zlé, když v tom oblouku neměla „Němka“ problém ani při sunutí dvoumetrového vlaku.

I v Bořeticích byly problémy na přídržnicích, ale o to v podstatě šlo, vychytat mouchy a poučit se z nich.

A pak se testovalo, nedostatky odstraněny a pak se už jezdilo, no jezdilo jen v uvozovkách, neboť šlo jen o jízdu vpřed a pak vzad. No, ale o to ani nešlo jak už bylo psáno.

Zkoušeli jsem různá vozidla epochu nedodržovali. Nešlo přeci zatím o nic jen si to prvně vyzkoušet.

Součástí setkání bylo také předvedení zatravňování pomocí statické trávy, ukázka různých postupů a prezentace druhů trav. Toho se ujal náš kolega Martin, který si připravil několik demonstračních ukázek využití statické trávy na kolejišti, ať už tráva prorůstající kolejemi a nástupištěm, nebo zatravněnou skalnatou stěnu.

No celkově to shrnu jako povedené jednodenní modelové setkání. Docela se těším na prosinec 2011, kdy se máme opět setkat již z vícero moduly a třeba i se skryťáčkem a nějakou staničkou navíc. Necháme se překvapit. Ti co se nemohli zúčastnit, se mohou pokochat alespoň pořízenými fotografiemi.

PS: text použit a upraven ze stránek Tomáše Cádrika

 

více fotografíí

 

Druhé provozní setkání >

Napsat komentář