Dispozice k připravovanému provoznímu setkání a „Provozní řád setkání“

Moduly Brno – logo

Informace ke třetímu setkání v neděli 17. 6. 2012 konaného pro členy klubu a jejich zvané hosty v Žebětíně.

 

Vtipnou formou pro lepší vstřebání zpracoval MirekTT.

 

Jak již jistě víte, budeme zase jezdit. Něco jsme přistavěli, něco potřebujeme odzkoušet a možná se po něčem i pošlapem.

Nicméně máme důvodné podezření, že by se na nás pár lidí z řad kolegů modelářů rádo přišlo podívat a těm je tento článek určen, tak jej prosím přepečlivě pročtěte až do konce, zejména, je-li vám život vašich dětí milý. :-)

 

 

Hned na úvod mám dvě velmi důležitá sdělení:

 

Za prvé, setkání je neveřejné. K významu tohoto slova se ještě vrátím, ale je tím jasně dáno najevo, že nebudeme vybírat žádné vstupné. To ale neznamená, že od nás nepůjdete o nějakou tu kačku lehčí, i k tomu se ještě vrátím.

 

A za druhé je zde ještě důležitější informace, či spíše plánované překvapení, které raději vyplácnu už nyní, ať se pak netlučete do hlav, že jste si je nechali ujít:

 

Na našem provozním setkání budou jako hosté představovat své moduly zapojené do layoutu naši kolegové ze zababovské sekce, a sice Pavel-HP, PaMi a Pája, se svým soumodulím Skvovice, které důvěrně znáte z fotoreportáží jiných provozních setkání, nebo přímo z jejich webových stránek moduly.vlakytt.cz . Takže kdo jste je ještě neviděli na živo, nebo byste je rádi viděli v provozu s námi, nenechte si tuhle příležitost ujít. A nebo nechte, čím míň vás bude, tím menší starosti s vámi budeme mít :-)  (hi hi, to byl jen fór).

 

 

Pakliže překonáte vlastní ostych, naše hrozby, vzdálenost a výhrůžky manželek a chcete přijít, jak tedy na to?

 

Máte dvě možnosti: Ta první je jednoduchá. Prostě se objednejte předem. Je jedno jak, telefonicky s někým z nás, mailem, oznámením úmyslu na fóru, nebo komentářem zde v tomto článku a pod. A ta druhá je ještě jednodušší, a sice normální neohlášená přepadovka. Ať už ze škodolibého úmyslu, či spontánní vtažení kolemjdoucího náhodného chodce atmosférou čpící z žebětínské haly.

 

 

No, přišli jste, jste uvnitř, co tedy s vámi:

Teď přijde to nejdůležitější. Neveřejným setkáním bylo myšleno, že neočekáváme zástupy učitelek s dětmi z mateřské školky, ale víme, že sebou možná vezmete nedůvěřivou žárlivou manželku, nebo vám taková manželka na nos pro jistotu pověsí děti, nebo se vám na něj sám pověsí dychtivý dědeček či tchán. Na vše jsme mysleli a vše ošetřili, čtěte proto dále.

 

Máme následující požadavek týkající se návštěv, ať ohlášených, či neohlášených: jelikož budeme všichni jezdící členové označeni cedulkami s uvedením klubové příslušnosti, nickem použitým na fóru modely.biz a občanským jménem, žádáme své návštěvy o totéž.

Návštěvní cedulku si bude nutno si vyzvednout u člena klubu, kterého poznáte dle komického vzezření v červené čepici výpravčího, bude to mladý, velmi pohledný, prošedivělý… no prostě já, a ten vám vydá šňůrku na krk s cedulkou, kde napíšete své jméno a příjmení, popřípadě nick z veřejné diskuze. Tohoto člověka bude dále možno poznat podle emise silného parfému značky Karel Gott – Cesta Rájem (ten pánský, neb dotyčný je ortodoxní hetero). To je opatření pro slabozraké a nemá za cíl zastřít chabé hygienické návyky onoho člena, které jak známo, jsou na dobré úrovni. Čili pokud jste slepí, jděte jednoduše rovnou po fialkách a já vás zase rád z haly ihned vyvedu.

Pokud přijdete jako modelář v doprovodu s rodinkou, nebo skupinkou neodborné veřejnosti, dostanete cedulku jen vy jakožto vedoucí skupiny, za kterou ponesete vlastní odpovědnost a budete dbát, aby se vám netrousili samostatně po hale.

Zvláštní kategorii pak představují děti a neposední senioři. Pro tuto kategorii návštěv jsme se rozhodli zavést přísná pravidla. Zlobivé, skotačící a vše osahávající děti (popř. senioři) budou svým rodičům či poručníkům odebráni, uzamčeni do speciálně uzpůsobené místnosti a po ukončení setkání předáni na výkrm a následné kuchyňské zpracování do perníkové chaloupky. Proto vyzývám zejména děti, pokud si nejste jisti patřičnou odpovědností svých rodičů, raději zůstaňte doma u počítačů, máte tak jistotu, že nebudete sežráni babou Jagou. Nemluvňata samostatně neschopná opustit kočárek jsou v zásadě tolerována, ale vyhrazujeme si právo umlčení v případě jejich křiku osvědčenou metodou zvanou „pohled smrti“. Pro ověření účinků prosím v hale vyhledejte člověka, na jehož cedulce bude napsáno „Martin Černý“. Nezaměňovat prosím s „Martin Krejčí“, ten takových účinků není schopen.

Po ukončení návštěvy šňůrku s visačkou opět vrátíte tam, kde jste si ji půjčili. To je důležité, neboť šňůrka je osobním majetkem toho člověka (čili moje), on je nemajetný, velmi chudý a taková ztráta by mu činila značné životní potíže. Je zde ovšem jedna možnost, jak šňůrku, například ze sentimentálních důvodů získat, a sice odkoupit za 30,- Kč. Sice nedostanete účtenku, zato si však odnesete dobrý pocit, že jste podpořili naše klubové snažení.

 

Možná nebudeme trvat na označení jedinců, které známe osobně (pro ně by bylo šňůrky beztak škoda), ale kategoricky trváme na představení a označení návštěv, které známe možná jen nickem, nebo neznáme vůbec.

 

*) Pak je zde ještě jeden aspekt, a sice označování exotů. Pro ty máme připraveny reflexní vesty s velkým nápisem na zádech. …text byl bohužel zcenzurován… Pokud jste exot a máte zájem být takto označen, snažte se přijít včas, ať vám někdo nevyfoukne vaši oblíbenou značku.

 

 

Zvláštní ustanovení platící úplně pro všechny

V žádném případě za žádnou cenu na nic nesahejte!!!!! Pouze členové klubu a hostující účastníci ježdění si mohou osahávat to svoje dle libosti, ale nesahejte na modely kolegů bez výslovného souhlasu majitele modelu. Zvlášť důrazně toto ustanovení dodržujte v Hevlíně, neboť jeho majitel je velmi silně alergický cholerik, což je strašně nakažlivé, tak ať si ze setkání neodnesete nějakou tu nemoc.

V této souvislosti musím zmínit druhou poznámku utroušenou hned na začátku a tou je náhrada způsobených škod návštěvami a jejich doprovodem. Nevím, zdali k této samozřejmosti říkat více, ale poznamenám, že po přečtení těchto dispozic pochybujeme, že vás přijde hodně, proto si myslíme, že budeme vždy v přesile a případné peníze za vámi způsobenou škodu z vás jednoduše vytlučeme.

 

Další ještě důraznější varování platí pro zákaz cokoliv na moduly pokládat. A to se týká nejen modulů hotových, ale i rozestavěných a zdánlivě necenných. Platí to pro veškeré předměty včetně záznamové techniky, přebalovaných dětí a roztoužených manželek. Je to zapovězeno pod trestem odejmutí horních končetin vyjma posledního případu, kdy odejmeme jinou, příslušnou končetinu (teď nevím přesně, kdo z kluků bere mačetu), respektive zabavíme bez náhrady odložený předmět, vyhodnotíme-li ho jako přínosný (např. fotoaparát, či mladou manželku).

Pak je také dobré v blízkosti modulů nesvačit, nepít, nejíst zmrzlinu a možná se k této klauzuli přidá i majitel objektu a zakáže konzumaci čehokoliv, s tím je třeba počítat.

 

 

To nejdůležitější na konec

A tím jsou časové dispozice. Předpokládáme návoz v 8:00. Předesílám, zejména pro notorické spáče, že pod výše uvedeným datumem se skrývá neděle. Zhruba do desíti dopoledne budeme stavět layout, proto prosím zejména nezvané návštěvy, aby nechodily před desátou, nebude nic k vidění a budete spíše překážet. Mezi desátou a polednem pak bude vládnout jistý chaos způsobený chrochtáním nad obrovitostí layoutu, kurvováním nad nečekanými poruchami a vůbec se budou dít věci, které bychom neradi vynášeli na veřejnost. Ale jste-li otrlí, klidně v deset přijďte. V poledne jdem na oběd, hala se zamkne a máte utrum. A to minimálně do jedné. Proto v tomto čase nechoďte, pokud to nemáte výslovně s někým z nás domluveno.

Po obědě by se konečně mohlo začít jezdit dle grafikonu a mohlo by tedy být leccos k vidění. Ukončení setkání je zcela závislé na majiteli objektu, který bude přítomen, čili pokud budete chtít setkání prodloužit, nikdo z nás vám nebude bránit majitele ukecat.

 

 

To by mohlo být vše…

…, ale není. Výše uvedené zejména časové informace se mohou ještě mírně změnit při detailnější přípravě dne D, proto bedlivě sledujte informace na fórech a našich webech. Tento „Provozní Řád“ ale raději zveřejňujeme s dostatečným předstihem, abyste zvládli nasát a vstřebat jeho obsah, připravili se předem na řadu povinností, coby návštěvy, případně se k němu zcela bezvýznamně vyjádřili.

 

 

 

*) bohužel z nápadu označovat na setkání exoty reflexními vestami sešlo, nikdo z členů totiž nechtěl pro označování takových jedinců vestu investovat.

 

 

 

________________________________________

Praktická část setkání

Layout

Grafikon

Žebětín 2012 - grafikon

Provoz vlaků

Zařazování lokomotiv do provozu bude přes seznam, kde si každý zjistí volnost své adresy CV1, zapíše lokomotivu se svým jménem a adresou, případně si mimo layout změní CV1 na zadanou adresu a teprve potom může dát lokomotivu na koleje. Provoz lokomotiv a tedy i zapsání na seznam je dovoleno pouze členům klubu a kolegům se stanicí Skovice, ostatní musí mít výslovný souhlas předsedy klubu.

Digitalizace

  • v kolejích je signál DCC podle NMRA, analogový provoz není umožněn
  • dekodéry si nastavte na 28 jízdních stupňů
  • signál ovladačů je rozváděn pomocí sběrnice XpressNet
  • používejte ovladače Roco a kompatibilní

2 komentáře

Dobrý den.
Nedávno jsem se připojil ke KŽM Slovácko a taky stavím moduly. Rád bych se přišel v neděli podívat na vaše jěždění. Budu s sebou mít kamaráda, několik dětí a manželek (max. 1+6+2). Počítejte prosím se mnou. S provozní řádem jsem seznámen.
Miklenda

Ahoj.
Rádi tě i s kamarádem v Žebětíně uvidíme. Důrazně upozorňuji, že děti máme rádi, ale jen pokud se vyskytují ve vzdálenosti aspoň jeden metr od modulů. Apeluji na důkladné poučení všech svěřenců a trvalý dohled. Na požádání dám k cvičným jízdám malé testovací kolejiště s lokomotivou.

Napsat komentář