Patnácté provozní setkání v Pozořicích

1. – 3. 6. 2018

Zahájení osmého roku našeho ježdění se opět a vlastně už tradičně konalo v Pozořicích v místní sokolovně. A to stylově od pátku na den dětí. Zkusím napsat zase trochu jinak pojatý článek, ať se furt neopakujem, jak nám to funguje, jak nám to nefunguje, jak se nám to rozrostlo a všechna ta omáčka, která stejně jen produkuje bizarní reakce na diskuzi, a která nebaví možná už nikoho, … a nakonec to stejně jinak napsat nešlo, tak snad příště.


Sjeli jsme se opět v hojném počtu. Jen pro představu, pro velikost našeho layoutu, který jsme jaksi zapomněli vyfotit shora celý…

…budete potřebovat cca toliko aut.

A mít ta auta kde parkovat. Nejlépe před halou a ještě lépe za plotem.

Co bylo nového?

Tak především se objevilo nové soumodulí Hodonín – Zbrod.

Jde o dávno zaniklou zastávku na silnici 1. třídy z Hodonína do Brna. Nachází se za táhlou rovinkou lemovanou topoly při výjezdu z Hodonína směrem na Mutěnice. Zastávka byla těsně před křížením tratě se silnicí. Kdo tudy jezdíte, to místo jistě znáte. Ale zastávku tam už nic nepřipomíná.

Soumodulí je rozestavěné a navíc není ještě komplet. Krom toho bylo nutno nějak vyřešit absenci provozu aut. Nebylo by moc pravděpodobné, aby na tak dlouhém úseku frekventované silnice nic nejelo. Zbyňa to vtipně vyřešil uzavírkou.

Pojďme dál.

Výtečně a realisticky dle předlohy dokončené soumodulí oblouku za Velkými Pavlovicemi směrem na Bořetice přivezli kluci Petr s Mirkem.

Kluci to moc hezky osázeli dřevinami. Kdo to tam znáte, rozhodně byste to místo poznali.

A takto nějak je oblouk v reálu vidět z přilehlého kopce Floriánek. Tedy kdyby nebyl nyní zarostlý akáty.

I servisní práce bylo dost.

Zejména pokud odejde přestavník na vstupním dílu do skryťáku.

Ale řešení je jednoduché, vstupní modul se dá odebrat a skryťák provozovat bez něj.

Skryťák je v akci teprve podruhé, tak se hold vychytávají mouchy. Nic nového pod sluncem. Aspoň jsme objevili další funkci naší spřáhloměrky. Lze jí použít jako dočasný šturc.

Richard přizelenil Ždánice

Taky na nové stavbičky přišlo, zatím nanečisto.

Ve Ždánicích jsem zbliknul proti světlu tenhle nesmysl, o kterém říkám, že jde o kapotovaný kus příhradového mostu stojící na dvou podvozcích. Prostě nejsem novoepošní vyznavač.

Ještě jsem nafotil jeden typ podlízáku, je z laminátových profilů.

Já osobně uvažuju o sklopném mostu. Princip mi znám je. Rizika také. Existující kusy jsem viděl a četl o nich včetně reakcí. Jde o to, že se to zhoršuje a za chvíli se neohnem. Čas letí. Jsme spolu už osm let a doufám, že máme ještě hodně před sebou. Záda ale nová nekoupíme a kolena také začínají hlásit error. Prostě to budem muset časem řešit, ať chcem nebo ne. I toto je atribut větších modulových setkání za účasti starších pánů.

Ti z vás, kteří znáte stanici Klobouky u Brna, můžete díky této Luďkově modelově zpracované stanici zavzpomínat na nakládkovou budovu bývalé cihelny na konci zhlaví, kde probíhala čelní nakládka. Budova již dnes nestojí.

Skladiště s legendárními „tykadly“ tam dnes možná ještě je.

Možná bych se mohl zmínit i o některých návštěvách. Naše pozvání na nezávazné pokoukání přijal zababovský Petr N., kterého jsme doufám zaujali.

Pak k nám zavítali také Rosťopiš a Zejmi, které vám snad představovat nemusím.

Kluci působili celkem nadšeně a budem rádi, když se ještě setkáme.

Přivezli nám ukázat něco ze své tvorby. A bylo na co koukat. Rosťopiš, jak jsme zjistili, je klíčovým člověkem produkce jednoho našeho výrobce, jehož novinky nám přivezl ukázat v této ucelené soupravě.

Abych nestranil Zejmimu, všichni víme, že s títmo výrobcem spolupracuje také co do vývoje příslušenství.

A teď taková perlička. Rosťopiš se při odpočinkovém posezení posmutněle vyjádřil: „To snad není možný, já se s tím katalogem fotím a oni to tu používaj jako podtácky“. :-)

Mrkněmež také do dokončené a velmi pěkně zpracované stanice předsedova Kobylí na Moravě.

Idylka v hezky se rozvíjejících Mutěnicích.

A taky si nasypu trochu popela na hlavu. U sebe ve Velkých Pavlovicích bych rád začal řešit nedodělky, ať se nemusejí válet vozové karty po střechách

Celkem mě štve modul s mostem. Moc neodpovídá realitě. Domeček tam vlastně nepatří vůbec a navíc je přepatinovaný. Uvažuju, že ho vydloubnu do pryč. Podklady k mostu má nyní jeden český výrobce laserovánek, tak bych si ho asi stříhnul znovu, až vyjde.

Aspoň na komínu jsem trošku pokročil. Už to není jen smotanej karton.

Jak vypadá asfalt tvořený stavebním lepidlem po mnoha setkáních můžete mrknout zde.

Budu to muset upravit, aby se to příště nedělo.

Málem bych zapomněl zmínit další významnou návštěvu. Cestu měl kolem pan Cekul, výrobce leptaných stavebnic, kterému tímto jménem klubu ještě jednou děkuji za hodnotný dárek.

A teď si dám  pauzu…

…a hodím pár nekomentovaných fotek z provozu.

Další věci, které chceme řešit, jsou návěstidla.

Klasická mosazná, a jak jsme časem zjistili, velmi křehká konstrukce jinak velmi pěkně postavené mechaniky předsedy Tomáše.

A vjezdovka v mém zatímním pojetí. Ale blýská se na lepší časy. V perimetru našeho klubu vyskytla se zbrusu nová 3D tiskárna, tak uvidíme, co z toho vzejde.

Osobně se jako pokročilý slepec zasazuju za pomocné návěstní opakovače na bok modulu. Prý na tomto poli budeme mít nějakou novinku.

Inu, pořád je co vyvíjet a vylepšovat. Stejně jako naše elektrobedna, která zaznamenává změny neustále.

Jinak musím pozdravit naše nezúčastněné členy.

Romane, doufám, že se brzy zotavíš. Milane s Věrkou, věřte, že jsme opravdu hodně jedli a pili na vaše zdraví, tak to snad aspoň trošku pomohlo. Zdeňku, strojvedoucích bylo po čertech málo, příště už přijeď. Míro, občas se ukaž i s malým, časem se bude také hodit. Lubomíre, jakmile zkolauduješ, dojdou ti výmluvy. Michale, občas se taky ukaž.

A taky musíme pozdravit vás ostatní kolegy.

Je to báječnej a pohodovej koníček, a když si tu pohodu umíte vytvořit, tak to i baví.

Nakonec musím samozřejmě poděkovat celému realizačnímu týmu za další skvělé setkání. Jmenovitě patří velký dík Martinovi Č. za vývoj a zpracování modulového času, které popsal v předchozím článku.

A teď odkazy. Akorát musíte počkat, až si naleju.

Žádné odkazy na fotky nebudou. Máme jich hodně, ale jsou příliš personalizované a jsou ke shlédnutí jen pro naše lidi. A pokud chcete vidět více, příště se na nás přijďte podívat osobně. Uvidíte víc.

Takže dávám jen dvě videa, které znáte z odkazů na diskuzi. Natočil je pro nás Milan Kolečkář (Mi.Ko.), jehož kanál s dalšími skvělými videi lze sledovat na youtube

 

Napsat komentář