Bielsko-Biała 2017

5. – 9. 7. 2017

Jak se pomalu stalo tradicí, i letos nepočetná družina dobrodružných členů vyrazila za hranice klubového písečku a zapojila své moduly do cizího layoutu. Tentokráte na pozvání polských kolegů do sportovní haly v Bílsku-Bělé.

Díky termínu zvolenému na české a slovenské státní svátky a místu poblíž hranic byla účast modelářů hojná. Užili jsme si pět dnů pohody mezi podobně naladěnými kamarády, všechno běželo hladce od začátku do konce. Jediným slabým okamžikem bylo spálení lokomotivy slovenského kolegy, která nevydržela rozdíl pěti voltů na rozhraní dvou zesilovačů (podrobnosti).

Na setkání se přišlo podívat mnoho zájemců z řad veřejnosti. Kolejiště tvořily dvě hlavní tratě ve tvaru písmen „U“ zasazených do sebe. Vnější ve výšce 100 cm veřejností průchozí okolo a vnitřní vysoké 130 cm. Vzájemně propojené byly pomocí modulů se stoupáním, tzv. „Litického kopce“. Z vnější tratě na několika místech odbočovaly do veřejnosti nepřístupného prostoru mezi dvěma „U“ další vedlejší tratě. Jednou z nich byla i naše moravská odbočka přes Dambořice do Kobylí.

Grafikon byl poměrně hustý, čemuž pomohlo i množství dvoukolejných tratí. Manipulace se ve třikrát zrychleném čase dala stíhat. Zpoždění byla spíše menší. Přepravu nákladu jsme díky kolegům měli na Slovensko-Moravské větvi připravenou dopředu a ani zásilky na vzdálenější místa nevázly. Co jsem postřehl, tak na polské straně jezdily hlavně parní lokomotivy a u nás převážně motorové.

Děkuji organizátorům a všem přítomným za pohodové setkání.

David,
Moduly Brno

 

fotografie

Layout

Napsat komentář