Šestnácté provozní setkání v Pozořicích

2. – 4. 11. 2018 se tradičně v Pozořicích opět konalo další, již 16. provozní setkání klubu Moduly Brno.

Jelikož náš klubový projekt není ještě ve stavu provozním, měli jsme layout uspořádaný v tradičním improvizovaném pořadí stanic. Stanici Čejč tedy suplovaly opět Velké Pavlovice. Nabídka na substituci Čejče padla i na Ždánice. No Ríša si chtěl setkání užít v tom svém poklidu, tak jsme ho moc nepřesvědčovali. Rodinka z karavanu měla na bedrech pupek layoutu. A nakonec jsme přece vsadili na jejich sehranost s touto stanicí, kterou získali již po několika předchozích setkáních. Je pravda, že jsem se snažil jim to tvorbou GVD co nejvíc usnadnit, aby  nedošlo k extrémnímu kapacitnímu přetížení.

V pátek večer jsme jako již obvykle započali se stavbou layoutu. Překvapivě nám to šlo od ruky a v pozdních hodinách jsme měli postaveno a oživeno. Dokonce jsme si poradili i s nepříjemnou patálií s barovým pultem, který jaksi nebyl doposud zaměřen v levém přísálí. Děkuji všem, co tuto noční improvizaci zvládli na jedničku. Příště se polepším.

Na hostování nám tentokrát přijeli kluci ze Zababova, konkrétně Michal H. s Vlastějovem a sekundoval mu Petr N. se svými jednotkami. Hostování měli kluci slíbené již z Bílska a tak jsem jim rádi vyšli vstříc. Neodmítáme předem domluvené hostování žádnému zájemci. Problém máme především v prostorových možnostech uspořádání layoutu. Tentokrát jsme si jen potvrdili nepříjemný faktor kapacity tělocvičny. Viz barová aférka. Takže pokud to jen je v našich silách, snažíme se hostitele zapojit do tzv. hostitelské části větve.

Dalším aspektem lepšího uspořádání layoutu byl fakt, že jsme měli otevřeno pro veřejnost. Tomu se musí layout vždy přizpůsobit. Při sestavování layoutu vyvstal problém s chybějícími kusovými traťovými moduly, které nejsou svázané v soumodulí a mají čela PP. To musíme v brzké době akutně řešit. On ten prostor v tělocvičně je možný lépe využít, především v pravém přísálí. Takže prostor pro manévrovatelnost tu ještě je. Vzhledem k tomu, že v brzké době tu bude snad sjízdný klubový projekt a také stanice Uhřice, bude nutná změna v sestavení moduliště. Ale o tom až v následujících reportech z dalších setkání.

V sobotu dopoledne jsme tedy dooživili layout, především v rozmístění vozidel a dočistili moduly, a těsně před obědem jsme konečně spustili ostrý GVD.

Grafikon byl stvořen dle obvyklých zvyklostí a navíc byl doplněn třemi páry motorových rychlíků a třemi páry spěšných vlaků. Ano slyším ty vzadu jak si šeptají … ale tohle tam nemohlo nikdy jezdit … jenže zpestření bylo na místě. Především proto, že jsme tu měli Milana K. (Mi.Ko) a jeho aparaturu sloužící k vytvoření krásného videa ze setkání. A tyto soupravy byly hodně fotogenické. Pozadí, které Milan přivezl, posloužilo i k vytváření nádherných fotografií. Milanovi tímto děkujeme za jeho dvoudenní účast.

Po sobotním startu následoval brzy opět oblíbený gulášfest… No a pak už se jen jezdilo do večerních hodin. Večer se hodnotilo a někteří si užívali volných jízd vše dle libosti zúčastněných.

Neděle se nesla v duchu ježdění v parní trakce a odpoledne jsme obětovali pro širokou veřejnost místních i přespolních zájemců o modelovou železnici. Jednou za rok vždy plníme přání veřejnosti vidět vše naživo. Sami jsme byli překvapeni velkým zájmem široké veřejnosti. Tímto jim děkujeme.

Setkání nám přineslo nové poznatky a nové zájemce o případnou spolupráci v klubu. Především projevil zájem Michal Z. a Adam B. Za což jsme rádi a budeme jim nápomocni v jejich počátcích. Adam nás překvapil svou výpravní budovou.


Ano je to ta, kterou myslíte. Zajímavě si pohrál s kachličkovou výzdobou. Budem rádi, že jednou zapojíme jeho staničku do našeho layoutu. Stavebnici modulů si již převzal.

A Michal Z. … ten má taky něco v plánu, tak uvidíme.

Náš nový skoro člen Petr H. potěšil precizně započatou stavbou soumodulí. Preciznost spočívá především v pečlivém nastudování předhozeného výseku tratě. Zatím předkládám jen dvě fotografie … první znázorňuje celkový pohled a druhý detail pražců … zatím nic nekomentuji, neboť bude zřejmě článek o tomto počinu.


Kluci zababovští nás zasypali svými modely. Především Michal H. svými parními stroji a Petr svými jednotkami, za což jim také patří velký dík. Doufám, že se jim u nás líbilo a že to zababovské sluníčko nás přijede opět někdy navštívit. Pokud to vše klapne, tak v červnu máme přislíbenou účast stanice Bělá, kterou bez pardonu považuji za skvost v modulových stanicích. Ovšem nepředbíhejme a půjdeme se raději kochat pár fotografiemi ze setkání.

Ještě jen malá poznámka. Návštěva Richarda A. nám některým udělala předčasné vánoce. Cože nám přivezl? …to asi nejvíc dokumentuje následující fotka.

Layout:


Napsat komentář