Osmnácté provozní setkání v Pozořicích

14. 17. 11. 2019

Tradiční podzimní setkání našeho klubu Moduly Brno proběhlo částečně ve znamení nedělního odpoledne, které bylo letos vyhrazeno i veřejnosti. Tentokrát netradičně přinášíme pohledy na setkání očima nadšeného laického tatínka a jednoho nadšeného mladíka. Děkujeme za ně.


Zápis první, od Zdeňka

V krásném podzimním počasí v půli listopadu uspořádal klub Moduly Brno v Pozořicích u Brna setkání železničních modelářů, zabývajících se modelovou železnicí a příslušenstvím z dob starých i novějších, okořeněných Výstavou železničních reálií. Tato výstava obsahovala tabulky s čísly lokomotiv, fotografie a dokumentace, řezy kolejnic dle historického vývoje a další věci plnící nadšením srdce každého milovníka starých parních časů i následných epoch.

Nedělní odpoledne bylo ve znamení veřejnosti – tato si mohla bezplatně prohlédnout nádherné modely nádraží, vláčků, vagonků a dalších mistrně postavených reálií patřící k tomuto koníčku. Moje čtyřletá dcera si nadšeně prohlížela miniatury budov, kde sady okolo tratě měly jablka velikosti špendlíkové hlavičky. Pes u boudy, dotvářející kolorit venkovského života, byl velikosti většího mravence. Všechny detaily jako nos, oči i uši byly provedeny k dokonalosti.

A teď k samotné akci. V sále sokolovny návštěvníky ohromila miniaturní železniční trať č. 255 včetně návazných odboček, která byla postavená přes celý prostor na modulech. Tyto moduly obsahovaly nejen nádraží, ale i venkovská stavení, železniční přejezdy spolu se závorami, auty a já nevím co ještě. Vše blikalo, svítilo, vlaky jezdily podle železničního řádu a dle pokynů výpravčích v každé stanici ovládajících výhybky a spoustu dalších zařízení. Prostě pastva pro oči dětí i dospělých.

Moje dcera měla možnost si vyzkoušet jízdu s vláčkovou soupravou napříč sálem železničních stanic Zaječí, Hodonín, Velké Pavlovice a dalších zastávek. Lokomotiva na dálkové ovládání kromě rychlosti vpřed i vzad umožňovala houkat před blížícím se železničním přejezdem či nádražím, vydávala věrné zvuky svého pohonu či rozsvítit světla. Zážitek pro ni veliký! Dokonalá zábava pro malé i velké návštěvníky. Tímto bych chtěl klubu Moduly Brno poděkovat za krásnou akci a povedenou neděli.

S pozdravem

Zdeněk Man


Zápis druhý, od Marka

Je sobotní ráno a já se pohledem do kalendáře ujišťuji, že dnes se mohu zúčastnit provozního setkání modelářů z Moduly Brno v Pozořicích. Jsem pozván na již několikátý ročník. Po poledni vyrážíme na cestu směr sokolovna Pozořice.

Sokolovna je dostatečně velká pro přehledné rozestavení modulů. Po příjezdu jsem obdržel myš a jízdní řád své soupravy. Po rychlém seznámení s možnostmi myši, jako je například zapnutí a vypnutí světel, houkání a zvuk motoru, vyrážím na trať.

Po třech hodinách ježdění odcházím naprosto spokojen. Strašně se mi tu líbí modely lokomotiv a vagónů, nádraží a celkové zpracování krajiny. Děkuji Vám za možnost zúčastnit se tohoto setkání.

Marek, 12 let


Fotky

na klubovém Rajčeti


Videa

Napsat komentář