Porovnání DCC centrál

Modelář Honza na diskuzi řešil dostupnost DCC centrál pro digitální řízení modelového kolejiště a jejich vhodnost pro konkrétní použití. Nakonec sestavil tabulku parametrů několika v ČR dostupných DCC centrál, aby se daly mezi sebou porovnat co do funkcí a ceny. Tabulku jsem se souhlasem zveřejnil on-line a umožnil její úpravy všem, kteří s konkrétními centrálami mají zkušenosti, aby byly obsažené informace co nejvíce úplné a přesné.

Funkce a cena nejsou jedinými parametry DCC centrály, ale mohou při výběru pomoci. Tabulka nemůže pojmout subjektivní zkušenosti například s ovládáním a nastavováním. Nevíte-li si rady, zda bude centrála vhodná pro váš konkrétní projekt, zeptejte se před nákupem svého prodejce nebo modelářů – třeba na diskuzi. Zde se nás prosím neptejte, v klubu používáme jen jednu centrálu.

Tabulka je sestavena v roce 2023 z veřejně dostupných zdrojů svépomocí modelářů. Děkuji všem, kteří se na tvorbě nezištně podíleli. I přes naši snahu obsažené informace nemusejí být úplné, aktuální a správné. (Kdyby někdo možnost úprav zneužíval, tak je zakážu.)

Tabulka Porovnání DCC centrál

vysvětlení údajů v tabulce (1ku160.cz)


Náhled tabulky

2 komentáře

Dobrý den,prosím o radu.I když je mi 67 let,jsem začínající./stavím pro dva 7-leté vnoučky.Lze zapojit digi návěstidlo jako analog? Děkuji Klimek

Ahoj Mirku.
Prodávaná návěstidla jsou z většiny analogová. Pro použití s DCC centrálou je třeba k nim dokoupit návěstní dekodér.

Můžeš mít vlaky v digitálu, zatímco výhybky s návěstidly ovládat přímo pomocí přepínačů (analogově). Takové řešení se podle mě hodí na jednoduché dětské kolejiště bez automatizace.

David

Napsat komentář